Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wish

Wish

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rooms

Red Rooms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry