Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cucumber Castle

Cucumber Castle

1970
×
★★
Edit this entry  
06
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Travolto: The Face with Two Left Feet

John Travolto: The Face with Two Left Feet

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
That's Entertainment!

That's Entertainment!

1974
×
★★★
Edit this entry  
03
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Follow the Fleet

Follow the Fleet

1936
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Live and Swingin': The Ultimate Rat Pack Collection

Live and Swingin': The Ultimate Rat Pack Collection

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Artists and Models

Artists and Models

1955
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cab Calloway's Jitterbug Party

Cab Calloway's Jitterbug Party

1935
×
★★★½
Edit this entry  
22
Toys in the Attic

Toys in the Attic

1963
×
★★½
Edit this entry  
18
Scared Stiff

Scared Stiff

1953
×
★★★½
Edit this entry  
17
Artists and Models

Artists and Models

1955
×
★★★★
Edit this entry  
15
5 Card Stud

5 Card Stud

1968
×
★★
Edit this entry  
07
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★★★
Edit this entry  
29
Live and Swingin': The Ultimate Rat Pack Collection

Live and Swingin': The Ultimate Rat Pack Collection

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★
Edit this entry  
28
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dean Martin's Red Hot Scandals of 1926

Dean Martin's Red Hot Scandals of 1926

1976
×
★★★
Edit this entry  
15
Dean's Place

Dean's Place

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Education for Death: The Making of the Nazi

Education for Death: The Making of the Nazi

1943
×
★★★★
Edit this entry  
23
Judas & Jesus

Judas & Jesus

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carefree

Carefree

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★
Edit this entry  
12
You'll Never Get Rich

You'll Never Get Rich

1941
×
★★½
Edit this entry  
07
Silk Stockings

Silk Stockings

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Second Chorus

Second Chorus

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Story of Vernon and Irene Castle

The Story of Vernon and Irene Castle

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry