Sort by

RandomMr411 has logged 268 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
XOXO

XOXO

2016
×
½
Edit this entry  
27
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Extract

Extract

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
25
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mascots

Mascots

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★½
Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Storks

Storks

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Edit this entry  
25
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
31

31

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Michael Moore in TrumpLand

Michael Moore in TrumpLand

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
David Blaine: Beyond Magic

David Blaine: Beyond Magic

2016
×
Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Riley Rewind

Riley Rewind

2013
×
Edit this entry