Sort by

Randy Staat has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Sam Morril: Full Capacity

Sam Morril: Full Capacity

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
12
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Project Space 13

Project Space 13

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Variety

Variety

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
14
Shane Gillis: Live In Austin

Shane Gillis: Live In Austin

2021
×
Edit this entry  
14
Mark Normand: Out To Lunch

Mark Normand: Out To Lunch

2020
×
Edit this entry  
13
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★★
Edit this entry  
12
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Joy Ride

Joy Ride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Go Gentle: A Film About IDLES

Don't Go Gentle: A Film About IDLES

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry