HeHateCans has logged 31 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★
Edit this entry  
28
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★½
Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Au secours!

Au secours!

1924
×
★★
Edit this entry  
24
The Ravishing of Frank N. Stein

The Ravishing of Frank N. Stein

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
They Live

They Live

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
How a Mosquito Operates

How a Mosquito Operates

1912
×
★★
Edit this entry  
14
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
A Trip to Mars

A Trip to Mars

1910
×
Edit this entry  
11
Mrs. Pussy Loves Animals

Mrs. Pussy Loves Animals

1911
×
★★
Edit this entry  
11
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
13th

13th

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Culloden

Culloden

1964
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The War Game

The War Game

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Begotten

Begotten

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hospital

Hospital

1970
×
★★★★
Edit this entry