Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nam Naadu

Nam Naadu

1969
×
Edit this entry  
21
Minamata

Minamata

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Parris Jayaraj

Parris Jayaraj

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Malik

Malik

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Vikram Vedha

Vikram Vedha

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Raazi

Raazi

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Showgirls of Pakistan

Showgirls of Pakistan

2020
×
Edit this entry  
18
Talaash

Talaash

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Sarpatta Parambarai

Sarpatta Parambarai

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
NGK

NGK

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Sarpatta Parambarai

Sarpatta Parambarai

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
Edit this entry  
19
Toofaan

Toofaan

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jagame Thandhiram

Jagame Thandhiram

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★
Edit this entry  
07
Karnan

Karnan

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Alexander

Alexander

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pelé

Pelé

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dissident

The Dissident

2020
×
Edit this entry