• On the Occasion of Remembering the Turning Gate

    ★★★★

  • Bad Lieutenant

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Minamata

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • The Courier

    ★★★★

  • Parris Jayaraj

    ★★½

  • Malik

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • City of Lies

    ★★★½

  • Bronson

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Raazi

    ★★★½

  • Talaash

    ★★★½

  • Shershaah

    ★★★½

  • Jungleland

    ★★★½

  • Paava Kadhaigal

    ★★★½