• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • The Bones

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Private Desert

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Dragonfly Boy

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Halston

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • O Caso Evandro

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Firebird

    ★★★

  • Play It Safe

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½