Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Andy Warhol Diaries

The Andy Warhol Diaries

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Variações: Guardian Angel

Variações: Guardian Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Edit this entry  
07
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hating Peter Tatchell

Hating Peter Tatchell

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Love Affair

Love Affair

1939
×
★★★★
Edit this entry  
15
Madalena

Madalena

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Teddy

Teddy

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Heaven Reaches Down to Earth

Heaven Reaches Down to Earth

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Closeness

Closeness

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sator

Sator

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fair Haven

Fair Haven

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry