Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • The Outfit

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Book of Boba Fett

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Pixinguinha: Um Homem Carinhoso

  • House of Gucci

    ★★★½

  • One Shot

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★★