Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tonight We Dine at Iokastis

Tonight We Dine at Iokastis

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Σούλα Έλα Ξανά

Σούλα Έλα Ξανά

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Crying... Silicon Tears

Crying... Silicon Tears

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Duel

Duel

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Revenge

Revenge

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
Read the review Edit this entry  
25
Rubberface

Rubberface

1981
×
Read the review Edit this entry  
24
Cop Land

Cop Land

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry