Raquel has logged 150 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Judy

Judy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★
Edit this entry  
24
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bananas

Bananas

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
31
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry