• Vivo

    ★★★

  • Bem Bom

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Fabulous History of Skiing

    ★★★

  • Comment le chien a conquis le monde

    ★★★

  • Fellini – Io sono un Clown

    ★★★

  • Comment le chat a conquis le monde

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Year of the Death of Ricardo Reis

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Josep

    ★★★★

  • Cleopatra: Sex, Lies and Secrets

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • La véritable histoire de D'Artagnan

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Last Archer

    ★★★★

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★½

  • Jane New Generation

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gunda

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • I Invite You to My Execution

    ★★★★

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The Domain

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Marona's Fantastic Tale

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Passion of Anna Magnani

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Boni Bonita

    ★★★

  • Yesterday

    ★★