Sort by
  • Mickey 17

  • Nosferatu

  • Blink Twice

  • Longlegs

  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Madame Web

    ★★★

  • A Hero's Journey: The Making of Percy Jackson and the Olympians

    ★★★½

  • Masters of the Air

  • Argylle

    ★★

  • Exhibiting Forgiveness

    ★★★

  • A Real Pain

    ★★★★

  • Ponyboi

    ★★★½

  • Handling the Undead

    ★★½

  • Little Death

    ★★★½

  • Between the Temples

    ★★★★

  • Love Me

    ★★½

  • Stress Positions

    ★★★½

  • Thelma

    ★★

  • The Beekeeper

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Dreamer

    ½

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★★

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ½

  • Wonka

    ★★★

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Color Purple

    ★★★

  • Napoleon

    ★★★

  • The Curse

    ★★★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★½

  • Wish

    ★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Thanksgiving

    ★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Now and Then - The Last Beatles Song

  • Five Nights at Freddy's

    ½

  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★

  • The ABCs of Book Banning

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Foe

    ★★★½

  • Poison

    ★★★★

  • Island in Between

    ★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Marsh King's Daughter

    ★★

  • Totally Killer

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★½

  • Saw X

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★½

  • WAR IS OVER! Inspired by the Music of John & Yoko

    ★★★★

  • The Creator

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Pain Hustlers

    ★★

  • Next Goal Wins

    ★★★½

  • Society of the Snow

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★½

  • Finestkind

    ★★★

  • Silver Dollar Road

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★★

  • Memory

    ★★★★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • Origin

    ★★★

  • Io Capitano

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★

  • Evil Does Not Exist

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★

  • The Last Repair Shop

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • NYAD

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★½