🏳️‍🌈 Ryan has logged 35 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read prior review Edit this entry  
29
Pusher

Pusher

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Cut

In the Cut

2003
×
Edit this entry  
29
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Roar

Roar

1981
×
Read the review Edit this entry  
19
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Matador

Matador

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Truth

Truth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
17
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
Edit this entry  
16
True Stories

True Stories

1986
×
Read the review Edit this entry  
16
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
Edit this entry  
08
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
November

November

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Double Impact

Double Impact

1991
×
Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry