Sort by

RashaadHarris has logged 506 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rustin

Rustin

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
El Conde

El Conde

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Edit this entry  
12
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blonde

Blonde

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sly

Sly

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry