Sort by

RashaadHarris has logged 46 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Argo

Argo

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Swarm

Swarm

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry