Sort by

thiccthanos has logged 27 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Edit this entry  
08
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry