thiccthanos has logged 14 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hottie & The Nottie

The Hottie & The Nottie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry