Sort by
  • Silent Running

    ★★★

  • Because Men in Silk Shirts on Lagos Nights

    ★★★★½

  • Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

    ★★★½

  • Light Years

    ★★★★

  • Seven Samurai

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • Atonement

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Night Moves

    ★★★½

  • The Thin Red Line

    ★★★

  • Meek's Cutoff

    ★★★★½

  • The Mercenary

    ★★★

  • In the Soup

    ★★★½

  • Stray Dog

    ★★★★

  • Blow Up My Town

    ★★★★★

  • Swoon

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • Toute une nuit

    ★★★★½