• Raya and the Last Dragon

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Juliet, Naked

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Logan

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Blue Jay

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Maudie

    ★★★★

  • Finding Dory

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • Zootopia

  • Sing Street

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • Maggie's Plan

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Slackjaw

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

  • Mistress America

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • Knock Knock

  • The Interview

    ★★★