Sort by

Dee has logged 253 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Double King

Double King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flags and Waves

Flags and Waves

1986
×
Edit this entry  
15
Failure

Failure

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Genre

Genre

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
There's Nothing You Can Do

There's Nothing You Can Do

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Couch

Couch

2003
×
★★
Edit this entry  
05
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
Edit this entry  
05
Solemates

Solemates

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
★★½
Edit this entry  
01
Despair

Despair

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Rejected

Rejected

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★
Edit this entry