ratbastard has logged 36 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
Edit this entry  
28
Vampire Girl vs. Frankenstein Girl

Vampire Girl vs. Frankenstein Girl

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blacula

Blacula

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rite

The Rite

2011
×
★★
Edit this entry  
21
Cursed Films

Cursed Films

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tron

Tron

1982
×
★★
Edit this entry  
11
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★
Edit this entry  
07
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
05
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry