• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Asterix: The Secret of the Magic Potion

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Heavy Trip

    ★★★½

  • Mary Magdalene

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Captain

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Suburbicon

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Bullyparade: The Movie

    ★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★½

  • Inferno

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Warcraft

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Birth of a Nation

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Where to Invade Next

    ★★★★

  • American Ultra

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Slow West

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Exodus: Gods and Kings

    ★★★

  • Asterix: The Mansions of the Gods

    ★★★½

  • 1864

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★½

  • The Homesman

    ★★★½

  • Noah

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Metallica: Through the Never