• Spiderhead

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Clark

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ½

  • Morbius

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Veneciafrenia

    ★★

  • Injustice

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Sounds Like Love

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • Outlaws

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • More the Merrier

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½