Sort by

Raúl has logged 85 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tales of Hoffmann

The Tales of Hoffmann

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Allegiant

Allegiant

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Divergent

Divergent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nixon

Nixon

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Hamlet

Hamlet

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Carter

John Carter

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry