RSS feed for rauljayesh
  • Da 5 Bloods

  • Uncut Gems

  • Crawl

  • Midsommar

  • When They See Us

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • The Young Karl Marx

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Wind River

    ★★★★½

  • Icarus

  • The Big Sick

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • 13th

  • I Am Not Your Negro

  • Moonlight

  • Arrival

  • Finding Dory

  • Hell or High Water

  • Raman Raghav 2.0

    ★★★½

  • Raw

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Creed

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

  • The Martian

  • Straight Outta Compton

  • The Gift

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Minions

  • The Little Prince

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Invitation

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★½

  • Dope

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The Interview

  • Ex Machina

  • Black Mirror: White Christmas

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★★★★

  • Nightcrawler