Sort by

Brian has logged 275 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Priceless

Priceless

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lava

Lava

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BURN·E

BURN·E

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thomas & Friends: The Great Race

Thomas & Friends: The Great Race

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La luna

La luna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lou

Lou

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Salesman

Salesman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Me Faire Plaisir

Me Faire Plaisir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lifted

Lifted

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Float

Float

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thomas & Friends: Journey Beyond Sodor - The Movie

Thomas & Friends: Journey Beyond Sodor - The Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
In a Nutshell

In a Nutshell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Milton

Milton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Father's Room

My Father's Room

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry