Sort by

Brian has logged 27 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Judge

The Judge

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Josephine

My Josephine

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Naked

Naked

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peel

Peel

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry