• Eternals

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Resort to Love

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Outcasts

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★★

  • Abduction

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★★

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

    ★★★

  • Accepted

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • Toy Story

    ★★★