karim has logged 13 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Abduction

Abduction

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry