Sort by

🖤 has logged 31 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daisies

Daisies

1966
×
Read the review Edit this entry  
12
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
Edit this entry  
01
Sally's Beauty Spot

Sally's Beauty Spot

1990
×
Edit this entry