• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The Binge

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Sextuplets

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Straight Up

    ★★

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • UglyDolls

    ★★★½

  • Only

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Despite Everything

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Troop Zero

    ★★★★