• The Automatic Hate

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★

  • John Carter

    ★★

  • War Horse

    ★★★

  • Young Adult

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • The Grey

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • J. Edgar

    ★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★★

  • Warrior

    ★★★★

  • The Help

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • The Artist

    ★★★★★

  • Girlfriend

    ★★★★

  • Beginners

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Dakota Skye

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Heat

    ★★★★

  • Top Gun

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★★★

  • Jaws

    ★★★★★

  • Chinatown

    ★★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★★