• Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Heropanti 2

    ★★

  • Morbius

    ★★

  • RRR

    ★★★

  • Bachchhan Paandey

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Looop Lapeta

    ★★★

  • Atrangi Re

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★½

  • Tadap

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Antim: The Final Truth

    ★★½

  • Chhorii

    ★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Sooryavanshi

  • Encanto

    ★★

  • Dybbuk

    ½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No One Gets Out Alive

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Bhoot Police

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Marlon Wayans: You Know What It Is

    ★★★½

  • Bell Bottom

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Shiney

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Hungama 2

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Pig

    ★★

  • A Classic Horror Story

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Haseen Dillruba

  • Fatherhood

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★½