Ron has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry