Sort by
  • Glass Onion

    ★★

  • Earwig

    ★★½

  • Last Man Standing

    ★★

  • Hating Peter Tatchell

    ★★★★

  • 1970

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Memories of a Penitent Heart

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Coffee and Cigarettes

    ★★★★

  • Tomorrow Never Dies

    ★½

  • Funny Games

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Silverlake Life: The View from Here

    ★★★★★

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★½

  • Alien

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • Rear Window

    ★★★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★