• Dune

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Double King

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Past Forward

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Break My Bones

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Dirty Grandpa

    ★½

  • The Revenant

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Spectre

    ½

  • Junun

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★