Sort by

RazorRex has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Hilda and the Mountain King

Hilda and the Mountain King

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hatched

Hatched

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Dinosaur Hotel

Dinosaur Hotel

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Loud House Christmas

A Loud House Christmas

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Loud House Christmas

A Loud House Christmas

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Green Snake

Green Snake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Injustice

Injustice

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
Read the review Edit this entry