• Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Billie Eilish: Up Close

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Star Wars Biomes

    ★★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Bruno v Tyson

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Nian

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Clockwork Elves

    ★★★★★

  • Fatale

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Life After The Navigator

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Tremors: Making Perfection

    ★★★½

  • The Third Day: Autumn

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Third Day

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • All Together Now

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Edge: The Second Mountain

    ★★★★½

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Making a Murder

    ★★★★