Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
More Than Miyagi: The Pat Morita Story

More Than Miyagi: The Pat Morita Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Chinese Ghost Story III

A Chinese Ghost Story III

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Chinese Ghost Story II

A Chinese Ghost Story II

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Something in Her Eye

Something in Her Eye

1915
×
★★★
Edit this entry  
22
The Twins

The Twins

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Mother's Baby Boy

Mother's Baby Boy

1914
×
★★
Edit this entry  
22
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Profound Desires of the Gods

Profound Desires of the Gods

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
20
That's Him

That's Him

1918
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
More So-called Caryatids

More So-called Caryatids

2005
×
★★
Edit this entry  
19
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cléo from 5 to 7: Remembrances and Anecdotes

Cléo from 5 to 7: Remembrances and Anecdotes

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Over the Fence

Over the Fence

1917
×
★★★
Edit this entry  
16
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battling Sisters

Battling Sisters

1929
×
★★★½
Edit this entry  
14
Summer Saps

Summer Saps

1929
×
★★★★
Edit this entry  
13
An Eastern Westerner

An Eastern Westerner

1920
×
★★★★
Edit this entry  
12
High and Dizzy

High and Dizzy

1920
×
★★★★
Edit this entry  
11
So Funny It Hurt: Buster Keaton & MGM

So Funny It Hurt: Buster Keaton & MGM

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harold Lloyd: The Third Genius

Harold Lloyd: The Third Genius

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
09
His Royal Slyness

His Royal Slyness

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Young Mr. Jazz

Young Mr. Jazz

1919
×
★★★★
Edit this entry