Sort by

Luke has logged 23 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry