RazzKing has logged 97 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dunston Checks In

Dunston Checks In

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry