Channel has logged 704 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skyfire

Skyfire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Shortcut

Shortcut

2020
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Skylines

Skylines

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Supervixens

Supervixens

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Sky Sharks

Sky Sharks

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
18 to Party

18 to Party

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Mark of the Devil

Mark of the Devil

1970
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stardust

Stardust

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Girl

Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ludo

Ludo

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Asylum: Twisted Horror & Fantasy Tales

Asylum: Twisted Horror & Fantasy Tales

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lemonheads

Lemonheads

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Vanguard

Vanguard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Alien Addiction

Alien Addiction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Echo Boomers

Echo Boomers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Downrange

Downrange

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Emelie

Emelie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Retreat

The Retreat

2020
×
½
Read the review Edit this entry