Channel has logged 114 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Binge

The Binge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lootcase

Lootcase

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Slapstick (Of Another Kind)

Slapstick (Of Another Kind)

1982
×
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The 24th

The 24th

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pathology

Pathology

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Airport 1975

Airport 1975

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Artik

Artik

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cat-Women of the Moon

Cat-Women of the Moon

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rollercoaster

Rollercoaster

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Store

The Big Store

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Emperor

Emperor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miss Meadows

Miss Meadows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enter the Fat Dragon

Enter the Fat Dragon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stage Mother

Stage Mother

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Go West

Go West

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue

Rogue

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hour of Lead

Hour of Lead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
At the Circus

At the Circus

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry