• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Secret Obsession

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Rim of the World

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Emmanuel Macron: Behind the Rise

    ★★★½

  • LA 92

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Sandy Wexler

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Fences

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Women's Balcony

    ★★★★

  • Masterminds

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • London Has Fallen

    ★★★

  • Becoming Zlatan

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★½

  • The Intern

    ★★★½

  • The Visit

    ★★½