• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Boss Level

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Outside the Wire

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★