Sort by

Robert has logged 108 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tin Cup

Tin Cup

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Without Limits

Without Limits

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry