Sort by

Ryan has logged 464 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry