• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Cinderella

  • He's All That

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Work It

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★